Leonid Afremov®

Leonid Afremov, ® narozený 12. července 1955 ve Vitebsku, Bělorusko, kde žil do roku 1990. Poté žil 12 let v Izraeli a od r. 2002 do r. 2010 v Boca Raton na Floridě. V současné době žije v oblíbeném letovisku Playa del Carmen v Mexiku, nedaleko Cancúnu. Odešel na věčnost 19.8.2019 na srdeční příhodu.

Leonid Afremov byl rusko-izraelský moderní impresionistický umělec, který pracuje především s paletovým nožem a oleji. Vyvinul vlastní jedinečnou techniku ​​a styl, který je nezaměnitelný a nemůžete si jej splést s jinými umělci. Maluje především krajinu, městské scény, mořské scenérie. Většina jeho práce je považována za velmi pestrou, barvami hýřící a politicky neutrální.

Afremov je převážně znám, jako umělec, který propaguje a prodává svou práci výhradně přes internet, výstavy a prodej prostřednictvím galerií je naprostou výjimkou. E-shop a Studio -Umělecký ateliér provozuje spolu se svými syny Dmitryem a Borisem a dalšími spolupracovníky. Jeho tvorbu dále šíří nejbližší umělci jež učil 20 let.